לנשיא אובמה וראש ממשלת בריטניה יש עדיין ספק, לנו לא… (הם בנוגע לתקיפה בסוריה, אנחנו בנוגע לשיפור היכולת במרכז PowerTraining)

“כשיש ספק אין ספק” הסביר לי פעם בשיחה אישית תא”ל במיל רן פקר (מטייסי הקרב המהוללים של חיל האוויר הישראלי).

אני ההפך הגמור ממנו, אני צריך לבדוק 20 אלף פעם לפני שהחוסר ספק הופך למשהו מוחלט…הססנות או חשדנות זה לפעמים דבר בריא בחיים (לטוב ולרע).אז הנה, אנחנו כבר עשינו בשבילכם את כל הבדיקות כדי שלא יהיה לכם שום ספק בעניין, שיטת האימון PowerTraining משפרת כושר גופני ב 12-28% בתוך 3 וחצי חודשים, בזה אין ספק.
בתחילת שנת 2011, נפתחה בגינתון מעבדת הוואטים: מקום שבו מתאמנים רוכבים, טרי אתלטים ושאר בני-תמותה בשיטת האימון מבוססת הספק. חצי שנה הוא פרק זמן הולם לעריכת סיכום ביניים קצר, תוצאות של מחקר צנוע וקטן המתבסס על אימון 13 ספורטאים שסיימו סידרת אימונים (מלאה או חלקית) במעבדת האימון POWERTRAINING:

במבחנים השתתפו 4 ספורטאיות ו 9 ספורטאים. כולם רוכבי אופניים, ו/או טריאתלטים (קרי – לא השתתפו רוכבים מתחילים שהחלו לרכב על אופניים רק היום, ובמידה והיו משתתפים כנראה ונתוני השיפור היו גבוהים עוד יותר).

 פאור

 מי השתתף ?  2 ספורטאים מתחת לגיל 18. 11 ספורטאים מעל גיל 30 ועד 50, ספורטאי מסטרס עובדים אשר ממוצע שעות האימון שלהם נע מ 6 עד 12שעות. אחד מהם רוכב בקטגוריה עלית כביש (12 שעות בשבוע/ 4 אימונים עצמאיים בשבוע,בעזרת נאבת PowerTap )

הנתונים שנביא כאן הם נתונים יבשים שימחישו את השיפור בכושר הגופני וכושר הרכיבה שנבדק בתום תקופת האימון, תקופה זו  נעה מחודשיים ועד ארבעה חודשים (ממוצע של 3 חודשים).

 הבדיקה מבוססת על טסט של 20 דקות, על מסלול מיוחד אשר בודק מגוון רחב של יכולות. במידה והיינו משתמשים במושגי שיטות האימון הישנות (OLD SCHOOL),היינו אומרים שאנחנו בודקים את יכולות הנג”ש של הספורטאי, סבולת, סבולת כוח וסבולת מהירות.

אם נשתמש במונחי POWERTRAINING, אנחנו נמדוד את שיפור היכולות במושגים אחרים לגמרי (שליטה, קצב, ועוד…) חלק עיקרי מהשיפור הנמדד קשור לשיפור לא רק בכוח אלא גם ביכולת השליטה בקצב, שיפור ביעילות הדיווש, שיפור הטכניקה, ישיבה, עמידה, העברת הילוכים, איזון בין השרירים השונים ברגליים ועוד (פרמטרים אותם אנחנו גם בוחנים, אבל לא נציג אותם כאן, הפעם).

 051-DSC_0159

בכל המתאמנים נמצאו התוצאות הבאות:

1. שיפור בהספק הוואט הממוצע ל 20 דקות.

2. שיפור ואט ממוצע (20 דק) לקילו משקל גוף.

3. שיפור המרחק ל 20 דקות.

1. שיפור בהספק הממוצע : (ההבדל בין טסט 1 ל לטסט 2) מכלל הספורטאים והספורטאיות (13) התקיים 11%בשיפור ההספק הממוצע. השיפור הנמוך ביותר – % 1.5, השיפור הגבוה ביותר –18.3%.

2. שיפור ואט ממוצע למשקל גוף (ההבדל בין טסט 1 ל לטסט 2):

מכלל הספורטאים והספורטאיות (13)התקיים 12% שיפור בוואט הממוצע למשקל גוף. השיפור הנמוך ביותר – % 1.5, השיפור הגבוה ביותר – 27.2%.

3. שיפור המרחק (בין טסט 1 ל 2) על המסלול הספציפי ל 20 דקות.

מכלל הספורטאים והספורטאיות (13)התקיים 8% שיפור במרחק הממוצע (שהוא שווה ל 757 מטר שיפור). השיפור הנמוך ביותר 3.7% (350 מטר), השיפור הגדול ביותר – 12.8% – (1114מטר).

17-DSC_0033

חשוב לציין כי מרבית הספורטאים(מלבד 3) קיימו מספר אימונים (3-4) עד שקיימו את הטסט הראשון. במידה וכולם היו מקיימים את הטסט באימון הראשון, ייתכן ותוצאות השיפור היו גבוהות אפילו יותר בעוד5% בממוצע.

מה ניתן ללמוד עוד מהנתונים ?

קיימת קורלציה ברורה בין שיפור גבוה יותר לספורטאים שהתאמנו 2 פעמים בשבוע בשיטת POWERTRAINING ושמרו על מסגרת אימונים נאותה, לבין ספורטאים שקיימו אימון 1בשבוע במסגרת POWERTRAINING. עם זאת, גם אימון אחד בשבוע מספיק כדי להתקדם.

נקודות חשובות לציון בנוגע למעבדת האימון בגינתון :

1.      סדרת האימונים : בין 16-26 אימונים נמשכת חודשיים עד שלושה.

2.      לרוכבי עלית או טרי אתלטים מתקדמים תוכניות אימון אחרות, מבחינת עצימות ונפח האימונים.

3.      מסגרת האימונים מתאימה לכולם, גם לספורטאים מתחילים (או אף על אחת כמה וכמה – ספורטאים מתחילים) וגם לספורטאים שאינם רוכבים על אופניים ומעוניים לשפר את הכושר הגופני.

4.      באימון במעבדה אין צורך באופניים, האימונים נעשים על אופני מעבדה מיוחדים אשר מותאמים אישית באימון הראשון עד המ”מ האחרון (עולים על ה -F16 וטסים).

5.      מכיוון שהאימונים עצימים מאוד, מומלץ להגיע אליהם טריים ורעננים.

16-DSC_0032

שורה תחתונה – אנחנו מתחייבים לשיפור הכושר הגופני ורמת הרכיבה ב 12% לפחות ולפעמים עד 27% , הפעם, זה בדוק.

(תמיד אנחנו ביקשנו נתונים מדויקים, אז בבקשה, נאה דורש נאה מקיים)

 

3-DSC_0007