מבחני המעבדה הטובים ביותר משלבים בתוכם את הפרמטרים הבאים :

1. אינפורמציה מדויקת ורלוונטית לענף הספורט המדובר (טריינר אמין ומדויק).

2. בניית פרוטוקול בדיקה רלוונטי ומתאים לענף הספורט המדובר (ישנם הרבה פרוטוקולים טובים ומדויקים, אבל האם פרוטוקול X שמתאים לספורטאי Y יתאים גם לספורטאי Z (כנראה שלא). חשוב שפרוטוקול הבדיקה יבנה כך שיהיה כמעט וחופף לאופן שבו מתקיים הענף בו עוסק הספורטאי.

3. הבנת נתוני הבדיקה (ונוכחות המאמן במהלך הבדיקה) ובניית תוכנית אימונים בהתאם. הנתונים הסופיים צריכים בסופו של דבר לתת לנו תמונה מדויקת, מבחינה פיזיולוגית, מה מצבם של כל מרכיבי הכושר הגופני שלנו. שאלות נוספות אותם צריכים לשאול הספורטאים או המאמנים של הספורטאים :

– האם נחוצה לנו בדיקת סף חומצת חלב פעם בשנה בלבד (בדיקת סח"ח עם דקירה) ללא  השוואה והתקדמות לבדיקות זהות ונוספות במהלך העונה ?

– האם לא עדיפות מספר בדיקות מעבדה (כל 6-8 שבועות) אשר מעריכות בצורה מדויקת את היכולת שלנו כספורטאים, ללא בדיקת סף חומצת ממשית או Vo2 Max ?

 – האם הבדיקה  רלוונטית לענף הספורט בו אנו עוסקים ? מהי רמת היעילות המכאנית שלנו ? (העברת הכוח והמהירות מהגוף לשטח / או/ו לאופניים) כיצד אנחנו משפרים אותה בעזרת תוכנית האימונים ?

– מתוצאות המבחנים והטסטים השונים אנו צריכים להסיק, מהן הנקודות החלשות שלנו ומהן הנקודות החזקות. בטסטים נבדוק כיצד שיפרנו את הנקודות החלשות שלנו. (מאמנים שימו לב – לפעמים ישנו הבדל בין מה שהספורטאי חושב שהוא צריך לשפר, לבין מה שהוא באמת צריך לשפר (לדעת המאמן). שיפור יתקיים כאשר מתקיימת קוארלציה (במילים צבעוניות : "הראש של הספורטאי יכול להיות בעננים, אבל הרגליים חייבות להיות על הקרקע")

DSC_0035

מבחן להערכת כושר גופני והמלצות בשיפור תוכנית האימון (Evaluation Test) –

במהלך המבחן אנחנו בודקים מגוון של יכולות גופניות בקרב הספורטאי, כדי לתת תמונה רחבה ומדויקת בנוגע למגוון יכולות הכושר הגופני שלו או שלה בהתאם למטרות הספורטאי. לשם כך אנחנו מבצעים ניתוח ביו- מכאני של הגפיים התחתונות וניתוח דומה לאיזון השרירים. ניתוח מנגנון דיווש ושיפור טכניקת רכיבה.לספורטאים מענפים אחרים – ניתוח דומה לשיפור וייעול האימון הספציפי של הספורטאי. כמו כן אנחנו בודקים במבחן ייחודי את יכולת הכושר הגופני במבחני MOBILTY – תנועתיות. שם בוחנים את רמת הגמישות, הכוח והיציבות של הספורטאי והספורטאית, עם היבט וקשר ישיר לענף הספורט בו הוא עוסק. (ריצה, כדורגל, כדורסל, ג'ודו, ועוד) – קריאה נוספת בנושא Evaluation Test – (מציאת הLIMITATION של הספורטאי).

 Evaluation Test עלויות : 250-650 ש"ח (ישנן 3 דרגות של מבחנים) לקבוצות גדולות – הנחה משמעותית.

6-Lab 1092

3-DSC_0108

1374795_10202344124143190_1700102604_n

15-DSC_0041

09-DSC_0026

19-DSC_0035

– שיקום ספורטאים מפציעה בדרך בטוחה ומבוקרת (כל ענפי הספורט)  

ייעוץ והדרכה בשיפור וייעול תוכנית האימונים האישית, לכלל הספורטאים משלל ענפי הספורט (EVALUATION TEST)

ושיפור כושר גופני ספציפי בהתאם לענף המדובר (בשת"פ מלא עם המאמן האישי)

תגובות

תגובות