‫תרגילי גמישות לרוכבי אופניים וטריאתלטים - YouTube - Google Chrome‬ 06112016 124311.bmpדיברנו ופרסמנו רבות אודות חשיבות הגמישות בשיפור הכושר הגופני. “דוד גוגל” בתמימותו יפנה אתכם בטעות למאמרים מחקריים מוזרים לפיהם “אימוני גמישות לא מונעת פציעות”. טענה מוזרה  לטעמי … (שמסבירה לא מעט על הפער הגדול בין עולם המחקר האקדמי לעולם המעשי).

ניתן לומר שלכל אחד ואחת רמת גמישות שונה ופוטנציאל גמישות ע”פ מטען גנטי, מבנה אנטומי ועבר ספורטיבי (בדגש על אימוני גמישות).
לדעתי ומניסיוני, אימוני גמישות ושיפור במצב הגמישות של אזורים קריטיים ורלוונטים בגוף, כן יכולים למנוע פציעה ברמה הישירה וברמה העקיפה.
סרטון בתחום זה תוכלו לראות כאן. (גמישות וכוח בפלג הגוף התחתון – כיצד הוא משפיע עלינו ברכיבת אופניים?) + מאמר נוסף כאן (גמישות כגורם מגביל לספורטאי (LIMITATION) – אבחון וטיפול.

כל אדם או ספורטאי יכול להיות גמיש בתחום מסוים בגוף, ופחות או אפילו רמת גמישות ברמת LIMITATION בגוף באזור אחר (לפעמים בגלל פציעה, אך לא רק). בגלל זאת אנחנו מקימים את אבחון ה FMS שבוחן דברים אלו (יציבות, יציבות סיבובית, כוח וכמובן – גמישות).
למטה סרטון גמישות של יערה תם שמתאמנת במרכז POWERWATTS  וגם מאמנת יוגה מוסמכת שלימדה אותי רבות בתחום היוגה, גמישות, יציבות ועוד. הוספנו כאן סרטון אחד אודות תרגילי גמישות, בעיקר לגב תחתון אך לא רק שמיועד בעיקר לרוכבי אופניים, רצים וטריאתלטים. חלק מרמת התרגילים כאן גבוהה מאוד, לכן יש לקחת את ביצועם בעירבון מוגבל וביצועם ותרגולם על אחריותכם בלבד. מומלץ לעשותם ביחד עם מלווה מוסמך. במידה ותאהבו את הסרטון הראשון – נשמח להראות לכם את השני – הירשמו ותקבלו אותו.
ואם ובמידה ומעוניינים בשיעורי גמישות ויוגה, ייחודיים לרוכבי אופניים, רצים וטריאתלטים מוזמנים להגיע אלינו גם.

 עזר לכם ? מוזמנים לשתף ולאחר מכן – לעבוד על הגמישות

DSC_7357