כתב – אלעד פלטין ספטמבר 2022

זהירות. הפוסט, כמו אימוני POWERWATTS, נשכני בהחלט. אבל הוא נשכני בעיקר כלפיי עצמינו. בעיקר. קבלו את הכותב בהבנה (עוד הודעת WATTSUP COPYPASTE גנרית של חג שמח אחת ואני מאבד אתזה…)

בשבת האחרונה בתום הרכיבה, ישבנו בבית קפה קטן, הזוג מאחוריי מדבר על תוספי תזונה, בדיקות דם אצל הרופא משפחה, כאלה ואחרים, ומה חשוב לקחת ברכיבה, ככה ואחרת. (אגב הם הזמינו וופל אמריקנו שכמות הקלוריות שבו היתה גבוהה מזאת ששרפתי במשך 3 שעות אימון…בחודש האחרון)

מדקלמים שטויות מכאן ועד הירח וחזרה. סובלים גם הם, כמו שאר יושבי המסעדה מעודף משקל. תכנסו פעם למקום ציבורי, זה יכול להיות מסעדה, אולם קולנוע (תיאטרון או קונצרט אם אתם לא בקטע של סרט), בתור לסופר ברמי לוי (זה כולם)…תסתכלו סביבכם ותספרו לעצמכם כמה אנשים סובלים מעודף משקל וכמה שלא.

אז עכשיו ערב חג והכול סגור, תזכרו לאחרי החג לעשות זאת. בבית קפה שלי זה היה משהו מעל 70-80% (אבל אתם יודעים אני קצת קשוח, אז תורידו ל 40-50%)

 

באחד העיתונים הכלכליים של השבוע, התראיין עב”מ שהיה בעבר נגידת בנק ישראל. העב”מ טען באמת שאין יוקר מיחייה בישראל. ולמעשה צריך להלחם במונופול של חברות המזון (עם חצי מהדברים אני מסכים, בכל זאת עב”מ מכובד, אבל נראה שיכולת אבחון  העב”מ לא מי יודע כמה, או שעישן משהו ממש ממש טוב  בדרך לכאן….).
אבל רגע, אני לא כלכלן, האמת גם לא תזונאי. בסה”כ מאמן POWERWATTS ולא יותר (השחלתי לכם בפרסומת סמוייה, שמתם לב ?) . אז אולי נתעסק (רק קצת בתזונה) ואם אנחנו רוצים להלחם במונופולים של חברות המזון וגם להיות יותר בריאים…אולי…רק אולי…יש לי כזאת הברקה פרועה לגמרי – אולי פשוט…
האם קרנית פלוג תהיה הנגידה הבאה של ישראל? - און לייף

תזונה – אולי נאכל פחות ?

נאכל פחות !!!? (אנחנו בהליכי גיוס מתקדמים בנוגע ל STARTUP הנ”ל – פחות, אבל בעצם יותר).

נכון . תזונה בריאה ונבונה, זה לא רק לאכול פחות. זה בעיקר לאכול פחות פחמימות, פחות סוכרים ועוד ועוד ועוד. אבל בתכלס, תאכלו פחות ובחוכמה – תרוויחו הרבה יותר. להרבה שנים קדימה..וככה גם אולי נצליח לחנך ילדים, חברים והורים של חברים, לעשות אותו דבר. (שורה תחתונה לאיזון, זה בסדר להיות בעודף משקל, באמת, אבל אל תשקרו לעצמכם עם כל מני תוספים ושטויות מכאן ועד הירח, כאשר אתם חיים לא בריא, ביחייאת, בבקשה, בשבילכם וגם קצת בשבילי). החיים הם פשוטים. גם תזונה, כמו דברים אחרים, אל תסבכו אותם (בנוסף – אף אחד לא אמר שלרדת במשדקל…זה קל. זה פשוט. פשוט לא = קל.

עצימות ולא אימוני נפח

נכון זה נחמד לרכוב רחוק והרבה. רק שבמידה וחשוב לכם גם או יותר או שניהם ביחד….גם/ו הכושר הגופני שלכם. חשוב להבין את חשיבותה של העצימות, לעומת אימוני הנפח (האמת במרבית ענפי הספורט וגם אפילו כן !!! בענפי הסבולת, בעיקר…אם אתם…נכון:

1. סובלים מעודף משקל (מסויים)

2. בתחילת דרככם הספורטיבית

3. אתם ספורטאי פנאי שאין לכם את כל הזמן שבעולם לעשות אימוני נפח.
יש רק בעיה אחת בכל העניין הזה….
זה קשה.
(קשה הכוונה הפוך מקל, לא ההיפך מרך…ענייני סמנטיקה חשובים כי מישהיא השבוע התלוננה על המנגואים שהם רכים מדי, שלחתי הודעה לאלמגור החזירו לי כי רך יש רק בבי@#$….. החזרתי ל”אלמגור” שהתל אביבית תדע להתמודד עם זה רק עם עורך דין, אז אוותר ושיחשוב על תשובה הולמת יותר).

הרבה מעבר לכך, גם אם אתם כבר בקצה העליון של הפרמידה מבחינת כושר גופני (ביחס לקטגוריית גיל מסטרס שלכם) והגעתם לאן שהגעתם בעיקר מאימוני נפח. כנראה שהשינוי הגדול יגיע “מטיבול” נכון יותר של אימוני עצימות ובניית קירות של עצימות, זה יגדיל ויחזק גם את הנפח. (בזמן האחרון ברכיבות סולו שבת, אני שומע קליינטים גאים של POWERWATTS שמתאמנים פחות, אבל התחזקו יותר מחבריהם שמנסים להיות מהירים יותר דרך אימוני נפח ושעות אוכף רבות.

יקר, חדש ונוצץ זה לא בהכרח – גם מהיר יותר. תחסכו.
תשקיעו כסף במאמן עם תוכנית אימון אישית ואמיתית. 

הרבה מעבר לכך, מאמן עם אוזן קשבת ועין חדה במה אתם טובים ובמה אתם טובים פחות, שם צריך להשקיע בעיקר, כדי שתיהיו מהירים, או חזקים יותר ממה שאתם כרגע, או בדר”כ שניהם.

(“מאמן בשביל להרגיש טוב עם עצמכם”, זה חשוב, אבל זה לא בדיוק תפקדיו של מאמן כושר, לפחות לא לטעמי- סליחה)

בשבת האחרונה יצאתי לרכיבת נפח SOLO מהירה למדיי. כמעט 33 קמ”ש על מסלול גבעות משהו בהתחלה שהסתיים עם מישור. הרגליים כאבו לא מעט מאימון POWERWATTS יום קודם.

אבל השינה הטובה וההתאוששות עשתה את העבודה טוב. שעתיים ו 42 דקות על 209 ואט ממוצע שזה משהו כמו 3.11 ואט לקילו על פחות מ 8 שעות אימון שבועיות. זה הכול. רק שמתוך ה 8 שעות, 7 שעות אימון עצימות ו 1 שעה שחרור.  בלי תוספים ובלי שטיקים. האמת היה חסר היה לי בקבוק שתייה, אפילו 2 בשעה האחרונה, מה שהוריד קצת מהירות, אבל ניחא, לא נבכה TOO MUCH. רק קצת.

האופניים – IZALKO PRO שנת 2019 קלאסיות בלי אירובאר עם מעצורי VBRAKES – רחמנא לצלן – אוי ואבוי. אין דיסקים. לא שאני נגד, פשוט  לא מרגיש שיש צורך בכך. כל כך. אולי בהמשך השנה או שנה הבאה.

תתעסקו בעיקר. המעט והפחות – זה ההרבה, החזק, והמהיר החדש.

דיסקליימר אמינות :

הח”מ מאמן POWERWATTS ומנהל 2 מרכזים בישראל כאלה.

אני לא תזונאי, (למרות שאני יודע להגיד איפה נמצא המשקל כששואלים אותי)

במרכזי POWERWATTS מתאמנים הרבה אנשי ברזל וטריאתלטים. הם מבינים ולא רק הם, אני כך מקווה, שמה שאני כותב כאן, אינינו קשור בצורה ישירה לאימוני POWERWATTS, אלא לשכל הישר שלכם (וגם קצת הומור עצמי בריא)
להיות יותר חכמים ולא ליפול לכל מני שטויות שיווק מטופשות, ובעצם להיות המוצר עצמו. מוצר שלמשלם כסף על משהו שהוא באמת-באמת, לא צריך.
זה יכול להיות אימוני נפח ארוכים ולא נחוצים להעלאת כושר גופני, זה יכול להיות סוכרים ותוספים שלא לצורך, וזה יכול להיות אופניי נג”ש לא מתאימים שעושים אתכם איטיים ופחות מהירים. ומעבר לכך – מסוכנים. מסוכנים לכם ולסביבה.

שנה טובה ובריאה

והכי חשוב

חג שמח ושנה טובה

(ובהקשר לכל מה שרשמתי למעלה, אל תשכחו, מצויינות זו המצאה של בינוניים מתוסכלים. אין כזה דבר מצויין, רק מעט יותר טוב, יותר מזה זה שיווק)