רוכבים מקצוענים שמקבלים הרבה כסף יכולים להיות מאוד אנושיים (וטפשים) בדיוק כמו רוכבי מסטרס (-: הם בסך הכול כמונו – בני אדם שעושים (גם) טעויות (ההבדל בינינו לבינם שהטעויות שלהם נכנסות גם להיסטוריה

TDF 2020 Stage 20

1. רוגליצ' נראה עם הקסדה שלו (שלא ישבה נכון על הראש) כמו רוכב אופני הרים שמזנק בפעם הראשונה בחייו ל TT. (הוא בחר בטעות ואלוהים איך הצוות הטכני לא מנע זאת ממנו – לרכב עם קסדה שמעולם לא רכב איתה בעבר…) לא שזו הסיבה היחידה/ עיקרית להפסד, רק שכמובן חלק ממנה. (במחנה האימונים הראשון של ISN בדצמבר 2019 במצפה רמון אחד הדברים ששמתי לב, כי רוכבים מקצוענים שמקבלים הרבה כסף יכולים להיות מאוד אנושיים (וטפשים) בדיוק כמו רוכבי מסטרס (-: הם בסך הכול כמונו – בני אדם שעושים (גם) טעויות (ההבדל בינינו לבינם שהטעויות שלהם נכנסות גם להיסטוריה).

2. לא היה לי שמץ של מושג שרוגליצ' הולך להפסיד. יגלחו ממנו 30 שניות חשבתי, 40 במקרה הגרוע…לא יותר (ככה חשבתי גם לאחר שפוגצ'ר הגדיל את הפער) בשום רגע (עד שהפער גדל מ 1 דקה) לא חשבתי שינשלו ממנו את החולצה הצהובה.

3. הייתי כל כך בטוח בכך, כמו גדולים ממני במהלך הימים האחרונים, שלא שמתי לדברים הבאים :

א. הקבוצה של רוגליצ' היתה חזקה ויציבה יותר מזאת של פוגצ'ר. דבר שהסתיר מעט את זה שפוגוצ'ר היה צריך לשרוף יותר גפרורים מרוגליצ' (והוכיח את כוחו כך) בכדי "ליישר עימו קו", למעשה מה שקרה ביום האחרון….רוגליצ' כבר היה ללא קבוצה….(התוצאה ב TT של ואן ארט(4) ודומליין(2) הסבירו פשוט כמה הקבוצה היתה חזקה ושמרה על רוגליצ' עד ה TT.

ב בהמשך לסעיף הקודם. ככל שהטור יתקדם, רוגלי'צ לא בדיוק דעך, אבל גם לא בדיוק בלט. לעומתו פוגוצ'אר התחזק מעט-מעט יותר ויותר (בדגש על מעט יותר) כאשר הוא ממשיך לרכב בהרים, בתמיכת רוכבים מצומצמת בהרבה יותר מרוגליצ'. הפוקוס של פוגצ'ר התרכז כולו לשבוע האחרון ויותר חשוב מכך ליום האחרון (בהמשך).

 

כוחו של פוגצ'אר נראו בשני הנצחונות במהלך הטור לעומת 1 של רוגלי'צ.

ה TT עצמו. בהכנה לנג"ש נראה (לכאורה) רוגליצ' מפוקס יותר מפוגצ'ר. זו היתה (כנראה טעות) הוא היה פשוט לחוץ הרבה יותר ממנו, או במילים עדינות : רגוע פחות. (בשאר הדברים אני מסתמך על כל מני נתונים שאני מקווה שהינם נכונים). פוגצ'אר והצוות שלו הודו שהתכוננו לסטייג' האחרון כסטייג האחרון, החשוב והמכריע ביותר בכל הטור. הוא רכב אותו כבר 3 פעמים בעבר גם בקצב תחרות והכיר כל פינה שלו. (רוגליצ' פחות לפי טענות המקורות).

במידה והבנתי נכון רוגליצ' גם נאלץ לעשות הכרת מסלול ברכב ביום התחרות (לא נראה שהדבר עזר). גם החלפת האופניים בין ה TT ל רגילות נעשו בצורה מסורבלת ולא רצינית מספיק, שם איבד זמן יקר (ויותר מכך פוקוס ומוטיווציה).

ושורה התחתונה שלי היא אולי להגדיר את הנצחון של פוקצ'אר יותר בצורה הזאת (שיכולה כמובן להמעיט מעט מהישגו….) לטעמי, זה היה יותר יום גרוע של רוגליצ' במקביל ליום מצוין של פוגוצ'ר.

נורה אדומה נוספת – שניהם התחרו לפני שלושה חודשים, אחד נגד השני ב TT (ראו תמונה מצורפת). במסלול 10K בעלייה – זו היתה אליפות סלובניה ב TT. פוגוצ'אר ניצח בפער של 10 שניות את רוגליצ'….מעבר לתוצאה של שניהם – תראו את עומק הרוכבים במדינה הזאת של 2.5 מיליון איש.

בנוגע לטור 2021 שניהם מועמדים ענקיים לזכייה. אני פחות מאמין ותומך בכל מיני תיאוריות PTSD לגבי רוגלי'צ. בדיוק כמו שקם על רגליו לברך את פוגצ'אר על נצחונו והפסדו שלו. רוגליצ' ידאג לקרוע אותו לגזרים בשנה הבאה.

הוא מקצוען. בדיוק כמו פוקצ'אר שידאג לעשות את אותו הדבר. והם לא שני המועמדים היחידים לזכייה ב 2021.

תגובות

תגובות