כיצד ניתן לאבחן אצלינו עומס ? לא, לא בואטים

(כבר ביום רביעי סלסלת המגבות מלאה)

השבוע היה עמוס. התחלנו במעבדה לעבוד עם 6 טריינרים ובלשון המעטה, זה ממש ממש לא פשוט. בין השאר סגרנו הסכמי חסות לשנה הבאה' לעונת 2014" כבכל שנה מול אור ענר מחברת Rudy Project ישראל, החברה פתחה סניפים חדשים בשנים האחרונות והתרחבה (תל-אביב ויוקנעם) אך יחד עם זאת בסיס החברה (בראשות רוני ענר), נשאר כבעבר, בכפר נטר, באווירתו המשפחתית.

אנחנו נוהגים במומנטום PowerTraining לחלק לרוכבים וספורטאים מובילים מספר קסדות ומשקפי Rudy . הפעם, לא בשונה כל כך משנים עברו, החלטתי את זוג משקפי הריידון החדשים והראשונים  במסגרת החסות של מומנטום, להעניק דווקא לספורטאי שמתאמן אך ורק במעבדת PowerTraining ואינו ממובילי הספורטאים אצלנו, למרות שלכל אחד מהם ולרבים אחרים יש המון מה ללמוד ממנו. שמו, דוד ויזנטל (בלי "יוד") אני תמיד צריך להזכיר לעצמי לפני שאני רושם את שמו על לוח. דוד לא עסק בספורט הרבה שנים. (ממש ממזמן עסק בכדורסל ואפילו כמאמן),

כיום עובד בחברת מקורות והגיע אלינו להתאמן במרכז PowerTraining בחודש אוגוסט. הוא שקל 94 קילו , לאחר שהשיל ממשקלו קרוב ל 30 קילו. רמת הכושר היתה נמוכה מאוד. דוד התעקש והביא לי בצורה מסודרת מבדק ארגומטרי, כך שלא היתה לי ברירה אלא לקבל אותו (בחשש אמיתי) לשיעור ראשון, אזורי העומס אשר אנחנו מגיעים במעבדה מאוד מאוד מאוד גבוהים.

לקחו איזה כמה שיעורים עד שדוד בכלל הצליח לסיים אימון אחד מלא של 60 דקות. ואני בכל דרך של אלתור ניסיתי לגרום לו שייהנה כמה שיותר (למרות הכישלונות שחווה) . חיכיתי לא מעט זמן עד שהחלטתי בכלל לערוך לו את הטסט הקשה של ה 20 דקות. חסר שליטה הוא קבע תוצאה ששמה אותו ברף התחתון והנמוך ביותר.

נורא פשוט – אחרון.

אבל המרחק והתוצאה שעשה בטסט לא חשובה כלל.

חשובה הרבה יותר הדרך שעשה מאז…

ביום שישי האחרון דוד עשה טסט נוסף ושיפר את הכושר הגופני שלו,

שימו לב בלמעלה מ 30% !!!

(נכון, ככל שרמת הכושר נמוכה יותר, כך גם מימוש הפוטנציאל יכול להיות גבוה יותר)

(זאת לאחר שגם השיל ממשקלו מאז אוגוסט 10 קילו נוספים ושוקל היום 85 ק"ג).

בקריירת האימון שלי אני פוגש הרבה ספורטאים, הרבה ספורטאים מכל מיני רמות. חלקם עם מסת שריר גבוהה ואחוזי שומן נמוכים שלא היו מביישים גם רמה של ספורטאי אולימפי בתחום הסבולת. רק מה ?

קשה לנו ללחוץ את עצמינו, להוציא מעצמנו את ה 120%, זה קשה, זה לא נעים, זה כואב….

רק שזה, בקרב כולנו, כל הספורטאים בכל ההרמות, עושה את ההבדל בין אלה שמתקדמים לבין אלה שנשארים במקום מבחינת מימוש פוטנציאל. (להראות טוב זה משהו אחד, להגיע ראשון זה משהו אחר לגמרי).

לדוד יש נתוני פתיחה גרועים למדיי :

….

רק מה ? דוד יודע לסבול, יודע גם יודע הרבה יותר מהרבה אחרים.

כנראה להרבה ספורטאים צעירים, גם ברמות הגבוהות ביותר בישראל, יש הרבה מה ללמוד מהמושג הזה :

Racing Is A State Of Mind Not Level Of Fitness

ואנחנו הוספנו :….Bring Your Mind we will deal with your fitness

והנה הבטחנו, אז קיימנו – 30% שיפור. נקודה תוך 3 וחצי חודשים.

כאשר שואלים אותי מה השתנה בצורת האימון שלך מאז פתיחת המעבדה….התשובה פשוטה. הבעייתיות בניהול אימון קבוצתי עם שלל רמות של ספורטאים איננה רלוונטית במעבדה.

לאימונים  אין לי בעיה לקבל כל אחד…כמובן, עם אישור ארגומטרי ו

Racing State Of Mind

 

קיט הביגוד החדש של קבוצת מומנטום 

– PowerTraining

לאריה אלון וצביקה מכלוף, RudyProject  משקפי 

וקצת תמונות מאימון השבוע האחרון, קיימנו אימון כוח קבוצתי מעניין שמשלב חדר כושר והמרה מיוחדת לרכיבת אופניים.

ממשיכים לאימונים הספק ייחודיים ומתקדמים על מכשיר הרולר (EMOTION INSIDERIDE).

וממשיכים עם כיוון אופניים ביומכאני, כיוון שלא רק קל ומועיל לרוכבים (חדשים וותיקים), אלא התאמה שכזאת פשוטה יותר לחנויות אופניים בבואם למכור אופניים.

 

תגובות

תגובות