פורסם לראשונה – 2012

כתב דייב אלברט (מאמן POWERWATTS מונטריאול קנדה)

בית שבנוי על יסודות רעועים עשוי לעמוד שנים, חודשים, שבועות או ימים, אך לעולם לא ניתן לדעת מתי הקירות עלולים להתמוטט.

כאשר אנחנו מציגים את פילוסופית תכנית האימון מבוססת העצימות שלנו, אנחנו מתבדחים ואומרים “ללא בסיס”. NOBASE.

אמירה זאת נכונה, במובן שאנחנו לא אוחזים במודל התיקוף (פריודיזציה) הקונבנציונלי, לפיו יש, ראשית כל, לבנות “בסיס” באמצעות רכיבות נפח, עבור ספורטאי המאסטרס החובבים שמתאמנים אצלנו.

"

האקלים שלנו, השעות הפנויות לאימון, אורך המרוצים או הרכיבות שמתאמן אופייני לוקח בהם חלק- כל אלה וכן הספרות המקצועית תומכים בגישת שיטת Powerwatts ; אימונים קצרים יותר אך עצימים יותר. זה פשוט הרבה יותר יעיל ופורה להתאמן קשה יותר, אם יש לך פחות שעות להתאמן, תהא הסיבה אשר תהא.

אם יש פן באימון Powerwatts שניתן להבינו כבניית בסיס, יהיה זה בהכרח הפן העוסק בפיתוח תנועת דיווש נכונה. עניין זה משלב בתוכו את הפיתוח והאופטימיזציה (עבור כל אינדיבידואל נתון), של השימוש המאוזן בשתי הרגליים, וכן תזמון נכון ותרומה של שרירי הליבה ופלג הגוף התחתון.

תנועת הדיווש המושלמת נסמכת על השימוש באקסטנסורים (שרירי הפשיטה) של הירך והברך וכן על התרומה של שרירי העזר המייצבים את האגן, הירכיים, הברכיים והקרסוליים בכל 360 המעלות של התנועה.

מודעות קינסטטית לפעולת הרגליים במושגים של הפעלת כוח ומהירות תנועה, וכן פרופריוספציה (המודעות לזוויות המפרקים ותנוחת הגוף) תורמים להשתלבות טובה יותר של מרכיבי טכניקת הדיווש.

רק בשלב בו מרכיבי טכניקת הדיווש משולבים היטב ניתן לעבור ולפתח במלואן את היכולות הספורטיביות של המתאמן (יכולת אירובית, יכולת אנאירובית, סף חומצת חלב, האצה, כוח מתפרץ).

מובן , שאימוני ה-Powerwatts מעגנים בתוכם חידוד יכולות כבר מן ההתחלה אך דבר זה משולב כחלק בלתי נפרד מתרגול טכני כזה או אחר. מאמני הPowerwatts נמצאים שם תמיד על מנת לתת משוב אישי בנוגע לאופן בו ניתן לשפר את הדרוש שיפור ולעבור לרמה הבאה.

אל תסתפקו בלדווש חזק. דוושו היטב.
מאמרים נוספים שקשורים לנושא זה:

1. עקרון הסימטריה

2 סדרת המאמרים – השקר הגדול ביותר של אימוני הסבולת והקשר ללאנס… 

3.בריאות, פרופורציה ואימון ספורטאי מסטרס מזווית אחרת
"

2010 – דייב אלברט (מסטרס 40+) TT של 15.7 ק”מ מישורי הלוך וחזור על 21:10
43-44 קמ”ש ממוצע

אהבת ? מומלץ ליצור קשר ולהגיע ולחזק את הקירות – לפרטים נוספים – כאן

0523541563 elad.bike@gmail.com
מומנטוםפ 2