יולי 2016 (אלעד פלטין) – המאמר כאן מיועד לכל סוגי הרוכבים (אלא אם כן אתם רוכבי BMX או וולודרום שיש לכם FIX GEAR width=).

בביקורי האחרון במרכז PowerWatts במונטריאול (2015),צחק  אחד המאמנים הצעירים וסיפר שניתן לנחש באימון הראשון של מתאמן/ת, האם הרכב בו הוא נוהג/ת הינו עם או בלי הילוכים. זאת ע”פ רמת הטכניקה של הנ”ל ביכולת ההתמודדות עם העברת ההילוכים באופניים והתמודדות עם קשיי “שטח משתנים של המסלול”. “צחוק – צחוק” אבל יש משהו בזה. יתרונותיו של מרכז POWERWATTS בשיפור יכולות רכיבה, שזה אינו מתמקד בשיפור הכוח, מהירות ועוד אלמנטים פיזיולוגים בקרב המתאמן/ת בלבד. באימונים לומדים להיות יעילים על האופניים, ובמילים פשוטות יותר – ללמוד להגיע מנקודה A לנקודה B במהירות X כאשר האנרגיה (E) תהיה נמוכה יותר. או מאידך בהוצאת אנרגיה זהה (E) אך במהירות (X) גבוהה יותר. אחד הדברים הבסיסיים בנושא זה – הוא העברת הילוכים נכונה. זה מאוד קל לומר למתאמן “JUST RIDE YOUR BIKE” (הציטוט שמור לידידי האירי רובין סימור, מקום 35 באולימפידת אתונה 2004, רק שלאימרה אין שום ערך אימוני, בדיוק כמו אמירתו של אדי מרקס – JUST RIDE A LOT)

למטה הוספנו שני סרטונים אודות העברת הילוכים נכונה באופניים. הראשון עוסק באימון פשוט המנסה ללמד אותנו כיצד להשתמש בהילוכים, כאשר אנחנו משנים את הקצב במהלך רכיבה, או מאידך – מנסים לשמור עליו.

(צילום : רן בן ארי)

בסרטון השני – כיצד להוריד ולהעלות פלטה קדמית, כיצד לעשות זאת בצורה  נכונה ויעילה, מבלי לבזבז אנרגיה, או מבלי לאבד מהירות.

לעוד מאמרים בתחום הטכניקה (בראייה שלנו – כאן)
לאימוני POWERWATTS ועוד שירותי אימון והדרכה – כאן

(צילום : רן בן ארי)

הנושא דורש תרגול רב ואינו מתאים אגב, אך ורק למתחילים. מגיעים אלינו רוכבים וטריאתלטים ברמה גבוהה שהידע הבסיסי הזה של העברת הילוכים נכונה – חסרה להם. היתרון באימוני POWERWATTS שבמהלכםהמתאמן/ת מקבלים משוב תמידי (מנגנון ביו-פידבק של התוכנה והמאמן), כך שהדיוק באיכות האימון עוזרת במשוב נכון כיצד אנחנו (גם) מתמודדים עם העברת ההילוכים.

רוצים לדעת עוד על PowerWatts וללמוד איך להתאמן חכם יותר ? תתקשרו 0523541563  (אלעד) עוד היום או לרן – 0506983399

במידה ואהבתם את כל הכתבות כאן, בטח תאהבו גם את  http://High cadence Drills at high intensity  וגם את – אופני נג”ש ייעודיות או אופניים קלאסיות עם אירובאר ? אימוני הספק ללא מד הספק