הרבה סיבות קיימות להגיע לאימוני  POWERWATTS ברמת החייל תל אביב . העניין שיש גם הרבה סיבות שבגללן לא מגיעים,(לאחר 2 אימוני הניסיון מבינים מיד במה מדובר). כמו שפעם אמר לי ספורטאי מקצוען שהתאמן אצלנו, ברמה גבוהה מאוד באופניים –  "אלעד השיטה עובדת, היא ממש כיפית, רק שזה נורא קשה".  ובכן – אז כיצד ניתן לשפר סבולת לב ריאה ב20% בחודשיים ?

אימוני POWERWATTS ברמת החייל

הסיבות בגללן מגיעים או שלא מגיעים בכלל, היא הרבה פעמים אותה הסיבה. יש שהקושי וההתמודדות עם כישלון – שוברות לרסיסים. אחרים – ההפך, חוזרים ומנסים שוב…. ולעזאזל זה לא קשור לרמה של כושר גופני – זה קשור ל MENTAL STATE OF MIND , או  שנאמר בעבר : Racing is a state of mind Not Level of fitness.
אצלינו המספרים לא משקרים – טבלת – השוואה בין 2 טסטים זהים בהפרש של חודשיים

שיפור לאחר 2 חודשים

שיפור לאחר 2 חודשים. בצבע אפור – תוצאות הטסט הראשון ובצבע ירוק הטסט השני. מימין השינויים והשיפור בין כל טסט, למטה הממוצע.

ישנם כאלה ששיפרו את יחסיות ההספק לקילו משקל כשהורידו משקל. והיו כאלה שפשוט שיפרו את ההספק שלהם (והיו כאלה ששניהם) והיו כאלה ששיפרו את הזמנים מכך שהיו יותר יעילים על המסלול (הם שיפרו תוצאה למרות שלא רכבו ביחס וואט לקילו משקל גבוה יותר ואפילו נמוך יותר – עמית ואורי).

במהלך העונה בכל מרכזי  POWERWATTS ברחבי העולם מתקיים בזמן מוגדר מיני מרוצים קטנים. כל מרוץ כזה שונה בתכליתו מהאחר (יש לנו אפילו מרוצים בירידה ! אתם אולי בטח כבר מנחשים למי יש בהם יתרון ?) למעלה טבלה של אחד מהם – גבעה באורך 3.5 ק"מ בשיפועים משתנים ואף 2 ירידות חדות איתן צריך ללמוד להתמודד טוב יותר. בטבלה השוואה בין 2 מקצים שכל מתאמן קיים ומצד ימין אחוזי ומספרי השיפור. ככל שהכושר גבוה יותר גם השיפור קטן יותר. כמו כן מדובר בשיפור ספציפי לטסט המסוים הזה (קצר יחסית בסבולת – 8-10 דקות).

מעבר לטבלה המפורסמת כאן, למתאמנים שלנו ישנה גישה לטבלאות אחרות (משם הועתקו הנתונים), בהם מתמודדים בקטגוריית גיל אל מול למעלה מ 600 מתאמנים נוספים ברחבי העולם ! אז אם אתה רוכב עלית, כנראה ותצטרך להפיק משהו בכיוון של 5.8 ואט לקילו ואם מכוון גבוה יותר, כנראה שצריך לכוון גם לכיוון משהו שמתקרב ל 7 ואט לקילו ? כן. אצלינו כמו בסטרבה, הכול מפורסם, אך לקהילה הקטנה יותר של מתאמני POWERWATTS.

במידה ולחלק מכם הדברים נשמעים מעט מסובכים, שיטת  POWERWATTS  הצליחה לפשט את הנושא כך, שאפילו מישהו ללא רקע ברכיבה יכול להשתתף כבר בפעם הראשונה באימון מוצלח. התשובה הקונקרטית לשאלת כותרת המאמר – להבין כי לשפר כושר סבולת, צריכים לדעת להתאמן בעיקר אימונים בעצימות גבוהה ולא בהכרח אימוני סבולת ארוכים ומשעממים שבמקרה הטוב שורפים קלוריות. כיצד לעשות זאת נכון ? עדיף בליווי מאמן שמבין בנושא ואינו חושש משנייים (או שלושה) אימונים עצימים במהלך השבוע. אבל הרבה יותר פשוט – תבואו לאימוני PW ותתחילו להבין בעצמכם.

אז מה אתם אומרים, רוצים לנסות ? הרשמו בלינק לאימון ניסיון
שיפור סבולת

   אז מה אתם אומרים, רוצים לנסות ? הרשמו בלינק לאימון ניסיון

תגובות

תגובות